TISZASZIGET

12. Gyermeknap 2 - 2019


 

„Szigeti Gyermeknapi Kavalkád 2.” - 2019. június 01. - Tiszasziget, Szent Antal katolikus Általános Iskola udvara

 

 

A támogatási forrásnak és a településen élők közösségi munkájának köszönhetően ismét sikeres gyermeknapot bonyolítottunk le a hétvégén. Az időjárás is kegyes volt így minden előre kigondolt programelem a tervek szerint valósulhatott meg. A hagyományostól eltérő gyermeknap keretében a gyermekeknek szóló programok mellett (interaktív gyermekműsor, ügyességi versenyek, kreatív foglalkozások, sportolási lehetőség) a szülők is középpontba kerülhettek, akiknek lehetőségük nyílt kötetlen és kötöttebb beszélgetésre a családi élet és a gyermekneveléssel kapcsolatos problémáiról. Ebben a helyi pedagógusok, a plébánia dolgozói és szociális segítők álltak a rendelkezésükre. Ezen kívül kézműves foglalkozások, arcfestés, ugráló vár, lovas kocsizás és Tengeri Attila gyermekműsora tette még színesebbé a délelőttöt. Önkéntességből és segítőkészségből jelesre vizsgázott Gyenes Csaba plébános úr és csapata is, hiszen közel 1300 db palacsintát sütöttek a gyerekekkel a gyerekeknek és a felnőtteknek! Gárgyán Antal jóvoltából pedig 200 adag ebéd került elkészítésre, melyet szintén köszönünk! Ismételt köszönet azoknak, akik önzetlen munkájukkal hozzájárultak a Szigeti gyermeknap sikeres lebonyolításához: az iskolánk- óvodánk- faluházunk- önkormányzatunk dolgozóinak, szülőknek és az önkénteseknek!  A rendezvény nagyban hozzájárul a település szociális kohéziójához és a családok összehozásához javítva a társas kapcsolatokat és a település összetartó képességét. A rendezvény nem jöhetett volna létre néhány aktív, helyi segítő, önkéntes, civil szervezet támogatása, áldozatos munkája nélkül.Vissza